Майстер пейзажного мистецтва Юрій Сяркевич

Syarkevich

«У моїй уяві кольори закарпатської природи – це величний урочисто-піднесений голос трембіти, це ніжна зворушливо-лірична мелодія народних пісень. Вони назавжди зачарували мене, захоплюють, заворожують, тішать душу і серце, надихають на творчість”.

 

Зимний поклон

 

Митець народився 4 травня 1944 року в місті Нестерів ( Жовква)  Львівської області . У 1963 році закінчив Яворівське художнє училище, згодом продовжив фахове навчання і отримав диплом Львівського інституту прикладного і декоративного мистецтва, де його вчителями і наставниками були такі відомі майстри, як Іван Скобало, Данило Довбушинський, Іван Севера, Володимир Овсійчук. Полотна живописця нині прикрашають музейні збірки та приватні колекції в Україні й далеко за її межами. Виходець із Галичини безмежно закохався в край дивовижної краси Карпат, землі, що стала для нього другою батьківщиною. Їй він освідчується в своїй незміренній синівській любові.

В Щербовцах. 2010г                                           В   Щербівцях, 2010 р.

Верховинська зима    Вівчарська оселя    Верховинська зима                                                Вівчарська оселя

Митець органічно влився в річище закарпатського пейзажного малярства. В його творчості виразно висвічується зорієнтованість на формотворчу лексику таких знаних закарпатських пейзажистів, як Антон Кашшай, Іван Шутєв, Золтан Шолтес, Михайло Сапатюк. Утім, в його малярських працях прочитується і стремління до творчої незалежності. Маючи за плечима добрий фаховий вишкіл, художник відмовляється від прямих формотворчих запозичень, розвиває і стверджує власну творчу програму, виозначує округу пріоритетних жанрово-тематичних захоплень.

Весна в Беласовице                                              Весна в Біласовиці

Природно, що народжений в розквітлу травневу пору, живописець віддає перевагу лунким смарагдово-блакитним, бузковим і ніжно-рожевим тонам, що витворюють колірну тональність його численних весняних краєвидів.

Дыхание весны. 1995 г                                                                   Дихання весни, 1995 р.

Закарпатский пейзаж                                     Закарпатський пейзаж

Зимний поклон                                   Зимовий поклін

Карпатский пейзаж                   Карпатський пейзаж

Потужним пластом творчості Ю.Сяркевича є пам’ятки дерев’яної архітектури Карпат. Вони для художника є невичерпним джерелом наснаги, високохудожнім об’єктом творчості, особистісних роздумів, переймань і емоцій. У цих полотнах — естетичний дотик до високої духовності народу, захоплення рукотворною красою і досконалістю людського генію.                                                                                                                                                                         Член Союзу художників України з 1989 року.
Заслужений художник України (2004).

Первые лесные цветы. 2010г                                          Перші весняні квіти, 2010 р.

Последний снег                                 Останній сніг

Утро в Карпатах. 1997 г                                                               Ранок в Карпатах. 1997 р.

Залишити коментар