Майстер карпатського краєвиду Микола Могилат

Mykola_2

Могилат Микола народився у 1962 році в  м. Зборові, що на Тернопільщині. Початкову художню освіту отримав в Чернівецькій дитячій художній школі. Закінчив Одеське державне художнє училище ім. М. Грекова, викладач Єгоров (1982).

 

Хата опустіла

Хата опустіла

 У 1984–1989 роках навчався на відділі оформлення та ілюстрації книги Українського поліграфічного інституту імені І. Федорова (викладачі: Овчинніков В. С., Саноцька Х. І., Таранов М. М.).

Гуцульські-дороги

 

Гуцульськими дорогами

Працює в галузі станкового малярства. Викладає академічне малярство у Львівському державному коледжі декоративного та ужиткового мистецтва ім. І. Труша. З 2007р. викладає малярство також у ЛНАМ. Бере участь у всеукраїнських та регіональних художніх виставках.

Ранок у Славську,2012

Ранок у Славську

Твори перебувають у приватних збірках в Україні та за кордоном. Персональні виставки: 1998 р. – м. Івано-Франківськ, зали НСХУ, 2004 р. – м. Львів, галерея «Равлик», 2007 р. – м. Львів, Палац мистецтв.

1151624

 

У Славську

У львівському мистецькому середовищі Микола Могилат – знаний майстер пейзажного жанру та натюрморту. Це ті два тематичні напрямки, які його приваблювали від початку усвідомлення своєї життєвої місії художника. Митець працює з натури, і тому всі композиції його полотен – це доволі пізнавані місця у рідному Львові та його околицях, це улюблені для мандрівок Карпати й нещодавно відкрита митцем Чорногорія, краєвиди якої так подібні на карпатські.

Почалася осінь

 

Почалася осінь

«І кожен вибраний живописцем мотив – не сухе копіювання з натури,– стверджує кандидат мистецтвознавства Марія Ваврух ,– а вміло переданий засобами малярства завдяки властивому художнику колориту та композиції настрій та стан природи. Над пейзажем Микола Могилат працює круглий рік. І ніколи жодні погодні умови не є перепоною для того, щоб вийти з етюдником на пленер (очевидно, приклад великого львів’янина І. Труша став і для Миколи показовим).

964edb3588f2e5a403e69a0bbaeda8be

64ec5e399deb4aacbed5796d6ddfe376    1151621

 

Могилат

Залишити коментар