Володимир Патик – класик і творець історії мистецтва, народний художник України, лауреат Шевченківської премії. Легендарна і титанічна особистість, що формувала прогресивну художню і національну свідомість в умовах тоталітарного режиму. ”Більш ніж 50 років був і залишається візитною карткою галицької школи малярства.” Його сприйняття світу кольорове і оптимістичне, тому в історії українського мистецтва XX століття він лишає чи не найяскравіший слід.
Місяць: Липень 2015
Дзеркало душі художника Миколи Прокопенка
Микола Прокопенко – одеський Пікассо, і Модільяні, і Гоген в одній особі ось вже більше як сорок років показує красу і яскравість одеських дамочок, котів, і корів. І все це дуже оптимістично, яскраво, весело без тіні творчих криз і оточуючих нас проблем. Творчість Миколи Прокопенка можна назвати: “Без політики”. Це тільки краса, милування нею.
Галичанин із Волині Данило Довбошинський
Довбошинський Данило Данилович – живописець і педагог. Професор, заслужений художник України, член Національної спілки художників України. Багатогранність душі мистця підтверджує різноманіття тем його картин. Від зображення прекрасної чутливої природи, яскравих квітів його рідної синьоокої Волині до суворих політиків, письменників, поетів, діячів нашої неньки України; від пристрасної оголеної жінки до відтворення уривків страшної трагедії Чорнобиля; від чарівних Карпат до далекої землі Норвегії, якій присвячено цикл картин — усі вони породжені уявою, роботою, талантом однієї людини. Майже усе свідоме життя Данило Довбошинський провів у Львові, але з любов’ю згадує рідну Волинь: “Я — поліщук… Неможливо втекти від юних років, від трави, по якій бігав босими ногами. Я тим живу: встаєш — бачиш схід сонця, озера, верби, лелеки. Моє Полісся — це поліська Волинь, ближче до Колодяжного, звідки Леся Українка. Рівнини, озера, меланхолійність, ліризм, поетика природи, Звідси і мій романтизм.
Яка хата – такий тин… Художники Михайло та Іван Кириленки
Творча група ,,Арт-Хотин” – яскравий представник сучасного мистецтва, створена в 2010 році. Кожен з мистців – Михайло Кириленко, його син Іван Кириленко, Валентина Козяр та скульптор Іван Кляпетура, є самодостатніми творцями, які разом утворюють цікаве явище в мистецтві Буковини. В різний період, закінчивши художньо-графічний факультет Одеського педагогічного інституту, вони увібрали в себе кращі традиції імпресіонізму та властиву Одеській школі витонченість. Михайло Кириленко засновник першої художньої школи в Хотині, творить свої полотна серцем та душею, його живопис сповнений переживаннями та емоціями, нікого не залишає байдужим. Достойним приємником його творчості є його син Іван Кириленко.
Акварелі Єви Людвічак (Ewa Ludwiczak). Оголена натура.
Польська художниця акварелістка Єва Людвічак (Ewa Ludwiczak) в даний час живе в Берліні і працює позаштатним ілюстратором. Вона любить традиційний стиль живопису і в основному працює в акварелі та олівці. Єва Людвічак ілюструє казки, а також її пристрастю є акварельні портрети і фігури людей.
Ірина Колесникова (живопис)
Колесникова Ірина -відома одеська художниця, автор яскравих, колоритних картин народилася в 1975 році, в Одесі. У період з 1987 по 1992 майбутня художниця навчалася в Одеській художній школі імені Грекова. Ще під час навчання в школі брала активну участь у різних конкурсах і студентських виставках. У 1993-1998 Продовжила навчання в Одеському педагогічному університеті ім. К.Ушинського (на художньо-графічному факультеті).
Гострі кути українського художника Андрія Процюка
Народився Андрій Процюк у місті Донецьку в 1961 році. Батьки Олександр і Ганна Процюки помітили його вроджені творчі здібності ще у віці 6 років.
Після закінчення школи Андрій був прийнятий у Луганську державну школу мистецтв. Після її закінчення у 1981 році поступає у Ленінградський інститут живопису, скульптури та архітектури ім.Рєпіна (в даний час називається Російська Академія мистецтв). Андрій навчався у професора, шанованого майстра, художника Овсія Моісеєнка, який був не тільки відомий в Росії, але і в Європі. Моісеєнко, дружив з такими майстрами, як Пабло Пікассо, Марк Шагал. У 1994 році Андрій вирішив переїхати з усією родиною в США. Зараз живе в місті Стродсбург ( Пенсільванія) має свою власну студію.
Життя у пошуках краси і гармонії. Художник Йосип Бабинець.
Творчість ужгородського художника Йосипа Бабинця – органічна складова сучасного образотворчого мистецтва Закарпаття. Його вчителями були основоположники крайової школи живопису, від котрих він перейняв глибоку любов до рідної землі, вірність реалістичному художньому світосприйманню, постійний творчий неспокій у пошуках краси і гармонії. Творча доля живописця нерозривно пов’язана з рідною землею, якій він присвятив увесь свій самобутній талант пейзажиста. У його творах віддзеркалюється життєлюбний оптимістичний характер автора, його постійний потяг до світла, гармонії і радості буднів.
Художник Богдан Кузів. А серце знову лине у Карпати.
Івано-Франківський художник Богдан Кузів – пейзажист, чутливий до стану природи, її буйного колориту і атмосфери.Картини вражають звучністю і гармонією тонів,виразною композиційною побудовою.
Святкова гуцулія. Художник Ігор Токарук
Ігор Токарук народився в 1954 році у місті Станіславі (нині Івано-Франківськ). Закінчив Івано-Франківський державний педагогічний інститут імені Василя Стефаника. Член Національної Спілки художників України з 1990 року. Лауреат обласної премії імені Ярослава Лукавецького в галузі образотворчого мистецтва (2005). Заслужений художник України (2009). З 2003 року голова правління Івано-Франківської обласної організації Національної Спілки художників України.