Володимир Патик – народний художник України

art-lviv-online-volodymyr-patyk-profil

Володимир Патик  – класик і творець історії мистецтва, народний художник України, лауреат Шевченківської премії. Легендарна і титанічна особистість, що формувала прогресивну художню і національну свідомість в умовах тоталітарного режиму. ”Більш ніж 50 років був і залишається візитною карткою галицької школи малярства.” Його сприйняття світу кольорове і оптимістичне, тому в історії українського мистецтва XX століття він лишає чи не найяскравіший слід.

Селяни коло церкви

anons

«Я вмію малювати краще, ніж писати чи промовляти. Природа наділила мене працездатністю й пам’яттю відтворювати побачене через багато років. Моїми ідеалами є краса – природи і жіноча, людська доброта і правда.

За моє творче життя вимальовано до 600 кг фарби, замальовано до 1 875 км полотна і зрисовано 1,5 тонни паперу. Я був 16,5 років у дорозі, 1632 дні в залах музею, 27 місяців за кордоном, а решту часу провів у своїй майстерні…»

Володимир Патик

patyk_pr

Володимир Йосипович Патик  народився у 1926 році у селі Чорний Острів Жидачівського району Львівської області. Навчався в художньо-промисловій школі. У 1953 р. закінчив Львівський інститут прикладного та декоративного мистецтва (нині Львівська національна академія мистецтв). Вчителі з фаху – Р.Сельський, М.Федюк, Й.Бокшай. Працює в жанрі станкового та монументального малярства, графіки. Член Національної Спілки Художників України з 1954 р. Народний художник України з 2006 року. Лауреат Національної премії України ім. Т.Шевченка (1999)       Володимир Патик об’їздив майже всю Україну, бував у Карпатах, далеко на Півночі Росії, в Мурманську, малював у Прибалтиці, Сибіру, Середній Азії — і всюди митця захоплювала краса природи, люди та їхні заняття. Таким чином вироблялася власна живописна манера Патика, його особливий, темпераментний почерк. Митець вдається до контрастій червоного й зеленого, оранжево-жовтого і синьо-фіолетового, червоного й білого, до різноманітних технічних засобів — мозаїки, фрески, найбільше — до олійного живопису, пастелі, різних графічних засобів. Останім часом (від 1990-х) головну формотворчу роль у мистецькій манері майстра відіграє чистий колір, що підвищує емоційну активність картини і підкреслює декоративне вирішення композицій. Володимирові Патику близькі українська ікона і тосканські примітиви, равенські мозаїки і живописці італійського проторенесансу. Краєвиди, котрі художник фіксував у численних творчих подорожах, натюрморти, портрети, абстрактні композиції, – все це позначене особливою пластикою, інтенсивним колоритом й експресивною манерою письма, що відображає його імпульсивну, невгамовну вдачу, сповнену невичерпного оптимізму, життєлюбства, захоплення красою природи та людини.

«БАТЬКІВСЬКЕ ПОДВІРЯ». 1941 р.          42-24-1 323 324 325 326 327 0702e49f5089  bahhysaray-b boykivshchyna-b boykivska-osin-b gutculshhyna-b medobory-b -okolyci-zolocheva patyk1 patyk2 persyk-cvite-b plugiv-b podilska-cerkva-b pole-b rokytne-naprovesni-b stavok-v-rokytnjmu-b trushiv-b trushivtci78-b trushivtci-b vdovyna-hata-b vesna-na-podilli-b za-dniprom-b zakarpattya-b Алушта. Вечір                            Відпочинок. Гурзуф. ДРУЖНІ ШАРЖІ. РОМАН ДІДУЛА, МИКОЛА БАТІГ, ВІТОЛЬД МАНАСТИРСЬКИЙ Земля Шевченка Зима в Славську Зимнмй вечер в Тарнавке. Криворивня зимой. Ліон. Ліс у Рокитному Мати На Дністрі. На пляжі. На узліссі. Озеро Пісочне. Осінній букет. Осінь в Карпатах Осінь в Яремче. Раковець С работы 1962 с. Воля Гамулецька Свадебный натюрморт. Исполнено в 1969 г Свято козацької слави Село Криворівня. Славськ. Три верби. Славськ. Червона гора. Ставок в Рокитному. Стара липа біля Підгорецького замку Стрийський парк. Турецьке місто Франція. Парасольки Художники і модель Чорногора піп Іван

 

Залишити коментар