Народний художник Іван Бондар

bondar-199x300Тематика і зміст творів Івана Бондаря – це опоетизований, одухотворений український світ, відтворений зі щирим вболіванням за долю України, її народу. Улюбленим жанром Івана Івановича є пейзаж. Пейзажі митця сповнені ліризму та душевності і розкривають дуже важливу грань його творчості – уміння переконливо відтворювати неповторне розмаїття української природи: розлогі степи Луганщини і Донеччини з шахтами і териконами (нажаль багато з них зруйновано), Карпати з їх характерною архітектурою і стрімкими ріками, Чернігівське Полісся і, звичайно ж, рідну Черкащину.  Іван Іванович – майстер натурних замальовок, пише дуже швидко, а потім допрацьовує в майстерні, але при цьому його пейзажі не втрачають свіжості бачення і кольорового звучання. Природа наділила художника наполегливістю, силою волі та золотими руками. Він талановитий і неперевершений трудар, його творчість має магічний вплив на оточуючих, його шанувальників. Творчий хист художника експресивний, динамічний, помітний серед інших.

4AOYGJoQw04

 

Народився Бондар Іван Іванович 1 жовтня 1944 року в селі Яснозір’я Черкаської області,  рано втративши батьків. Його на виховання взяла щедра душею і дуже мудра людина – мамина сестра Меланія Калинівна. Вона з раннього дитинства помітила схильність хлопчика до малювання і як могла сприяла розвитку його захоплення, а копії шишкінських «Ведмедів в лісі» та «Жита» він так гарно малював, що вони навіть з’являлись на базарі. Це були перші дитячі заробітки. Закінчив Одеське художнє училище ім. М.Б. Грекова та Київський художній інститут, факультет живопису (майстерня народного художника України професора В. Шаталіна). Своїм учителем у мистецтві вважає майстра живопису народного художника України, лауреата Національної премії ім. Т.Г. Шевченка Федора Захарова. З 1975 року Іван Бондар працював художником-живописцем Черкаських художньо-виробничих майстерень. Член Національної спілки художників України з 1985 року. Живе і працює в селі Мошни.

dJeFg-sg6sc

Emqf58MNcdY

hjSmOBwrghc

HYxZ6aLm1-o

iQirEUXPJRE

kVZFAplz350

qICWOaPkZjw

r1PYGW6T9po

u-VggRij348

VN0hte2XTsA

YCXYW1iMbw4

Z8JKXpUvWK8

ZaMc45J6SME

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Дитинства край

Над Вільшанкою

Седнеевская зима

Скоро весна

Тиша

Човни на тихім плес

3Uy0Ynq85u8

4A9bFGDNeeM

4AOYGJoQw04

4HJEXd0OJUY

7H4b1ow_jGc

8C-6Nrdn9hE

8tLcKihUBIM

BrOOyC928NA

1tiFVImK6Ew

0_lYCi01r48

41W7TWbqQCU

egxetexO1zA

NMf8PRubpKs

Сонечко в Карпатах

 

 

 

2 коментарі до “Народний художник Іван Бондар”

  1. Дуже подобаються ргоботи Івана Бондаря, особливо осінній пейзаж з березами на передньому плані та жіночою постаттю. В усіх картинах вчуваються життєрадісне сприйняття свіду, барвисті мотиви викливають позитивний настрій. Чудовий живопис. Натхнення Вам і надалі.

    Відповіcти

Залишити коментар