Тематика і зміст творів Івана Бондаря – це опоетизований, одухотворений український світ, відтворений зі щирим вболіванням за долю України, її народу. Улюбленим жанром Івана Івановича є пейзаж. Пейзажі митця сповнені ліризму та душевності і розкривають дуже важливу грань його творчості – уміння переконливо відтворювати неповторне розмаїття української природи: розлогі степи Луганщини і Донеччини з шахтами і териконами (нажаль багато з них зруйновано), Карпати з їх характерною архітектурою і стрімкими ріками, Чернігівське Полісся і, звичайно ж, рідну Черкащину. Іван Іванович – майстер натурних замальовок, пише дуже швидко, а потім допрацьовує в майстерні, але при цьому його пейзажі не втрачають свіжості бачення і кольорового звучання. Природа наділила художника наполегливістю, силою волі та золотими руками. Він талановитий і неперевершений трудар, його творчість має магічний вплив на оточуючих, його шанувальників. Творчий хист художника експресивний, динамічний, помітний серед інших.
Народився Бондар Іван Іванович 1 жовтня 1944 року в селі Яснозір’я Черкаської області, рано втративши батьків. Його на виховання взяла щедра душею і дуже мудра людина – мамина сестра Меланія Калинівна. Вона з раннього дитинства помітила схильність хлопчика до малювання і як могла сприяла розвитку його захоплення, а копії шишкінських «Ведмедів в лісі» та «Жита» він так гарно малював, що вони навіть з’являлись на базарі. Це були перші дитячі заробітки. Закінчив Одеське художнє училище ім. М.Б. Грекова та Київський художній інститут, факультет живопису (майстерня народного художника України професора В. Шаталіна). Своїм учителем у мистецтві вважає майстра живопису народного художника України, лауреата Національної премії ім. Т.Г. Шевченка Федора Захарова. З 1975 року Іван Бондар працював художником-живописцем Черкаських художньо-виробничих майстерень. Член Національної спілки художників України з 1985 року. Живе і працює в селі Мошни.
Дуже подобаються ргоботи Івана Бондаря, особливо осінній пейзаж з березами на передньому плані та жіночою постаттю. В усіх картинах вчуваються життєрадісне сприйняття свіду, барвисті мотиви викливають позитивний настрій. Чудовий живопис. Натхнення Вам і надалі.
Дякую