Іконопис Люби Яцків

“Для мене найцікавіше в іконописній естетиці – динамічна пластика рисунку. Ніколи не можу підійти до роботи з готовою, наперед заданою концепцією. Лінія рисунку сама підказує розвиток певного образу, якщо намагатися прислухатися до неї, відчувати її живий рух, тонкі пластичні нюанси. Попри це працюю в рамках іконописного канону, але ніколи не знаю, яким буде кінцевий результат.”

Люба Яцків

Іконопис Люби Яцків виглядає надзвичайно виваженим – форми та кольори врівноважені, продумано допасовані. Однак, попри цю гармонію, у її роботах відчувається незбагненна динаміка, котра урухомлює образи, не дозволяє їм застигнути у величних монументальних поставах. Цей іконопис важко назвати безпосередніми інтерпретаціями візантійського, чи давньо-руського сакрального мистецтва. Радше, творчість Люби Яцків споріднена з мистецтвом бойчукістів та галицьких нео-візантиністів 20-30-х років ХХ ст. Стилістично крізь ці роботи відчувається відлуння робіт Ярослави Музики та Петра Холодного. 

 

Яцків Любов Несторівна  народилася 28 червня 1977 року у місті Львові. У 1991 – 1996 роках  навчалася в Львівському державному коледжі декоративного і ужиткового мистецтва ім. І. Труша на кафедрі художнього текстилю. З 1996 по 2002 роки – навчання в Львівській національній академії мистецтв  (кафедра сакрального мистецтва). З 2002 року – викладач кафедри сакрального мистецтва ЛНАМ.

Свята Софія

 

Адам і Єва

 

Адам називає тварин

 

Святі воїни

 

               

                               

 

 

1 коментар до “Іконопис Люби Яцків”

Залишити коментар