Художник Ніл Хасевич. Графіка в бункерах УПА 1944-1951

Хасевич Ніл Антонович народився 25 листопада 1905 року у с. Дюксин на Рівенщині – художник-графік, член Організації українських націоналістів, Української головної визвольної ради, Української повстанської армії. Лицар Срібного Хреста Заслуги Української повстанської армії та медалі «За боротьбу в особливо важких умовах». 4 березня 1952 року кдбісти оточили повстанців, але ті живими не здалися – Хасевич застрелився з особистої зброї разом зі своїми двома охоронцями. 

В ряди УПА Ніл Антонович, відомий також під псевдо “Бей” та “Зот”, вступив у 1934-у році. Працюючи в умовах постійної небезпеки – у бункерах, землянках і криївках, без належних засобів на життя і в неймовірно несприятливих умовах, з примітивною підпільною друкарською технікою і браком відповідних матеріалів, він створив понад 150 графічних композицій і понад 50 графічних творів.

“У своєму житті я втратив уже все, але як довго залишиться бодай одна краплина моїй крові, я буду битися з ворогами свого народу, – писав Ніл Хасевич. – Я не можу битися зброєю, але б`юся різцем і долотом. Я, каліка, б`юся в той час, коли багато сильних та здорових людей у світі навіть не вірять, що така боротьба взагалі можлива. Я хочу, щоб світ знав, що визвольна боротьба триває, що українці б`ються”.

1 коментар до “Художник Ніл Хасевич. Графіка в бункерах УПА 1944-1951”

Залишити коментар