Антон Михайлович Кашшай народився 24 лютого 1921 року в с. Дубриничі Перечинського району на Закарпатті в родині лісничого. У 1929 році родина переїхала в Ужгород.Першими вчителями живопису А. Кашшая під час навчання в гімназії в 1929-1939г.г. були Йосип Бокшай та Адальберт Ерделі. Під керівництвом цих відомих майстрів, завдяки великому таланту і наполегливій праці, сформувалося унікальне і неповторне творче обличчя юного художника. Після закінчення гімназії Антон планував продовжити освіту в Будапешті або Америці. Але війна порушила його плани і повернутися до творчості він зміг тільки в 1945 році.
Після утворення Закарпатської обласної організації Спілки художників УРСР А. Кашшай стає першим директором Ужгородських творчо-виробничих майстернях художнього фонду СРСР.
Перша обласна виставка художника відбулася в 1947 році, а вже через кілька років його роботи експонувалися в Києві, Москві, Ризі, інших містах. У 1952 році Картина А. М. Кашшая «Зима в Карпатах» була придбана Третьяковською галереєю і увійшла в золотий фонд творчої спадщини. В 1961році А. М. Кашшая було обрано головою Закарпатської організації Спілки художників України, яку він і очолював багато років.
Протягом 60-70-х років художник здійснив творчі поїздки в Італію, Японію, Норвегію, звідки привіз серію етюдів і картин, написаних з натури.
З часом живописна манера художника зазнає змін. Він починає писати легко, невимушено, його картини насичуються світлом. Але незмінною залишається любов до пейзажів, що зображує рідні Карпати. Прекрасні полотна живописець продовжує створювати до кінця своїх днів.
Помер А. М. Кашшай 30 грудня 1991 року в Ужгороді.
За видатні успіхи в розвитку закарпатської школи живопису А. Кашшаю в 1960 році присвоєно звання Заслуженого діяча мистецтв УРСР, а в 1964 році – звання Народного художника УРСР.
Шановний пане Романе,
і де ви таких цікавих, самобутніх художників находите? Майже щодня заходжу на Ваш сайт і роздивляюся, дивлюся і дивуюся тому уявному і реальному світу і тим, хто таку красу створює.
Щиро дякую за це, жду нових імен, а вам здоровя і наснаги для продовження вашої справи.
Просто хочу,щоб ми укараїнці знали своїх митців і були горді, що ми така талановита нація