Борис Плаксій-художник-совість

«Ми просто йшли.
У нас нема зерна неправди за собою »
Т.Г. Шевченко

Борис Плаксій – творець багатогранний. Він живописець, монументаліст, скульптор, портретист, ілюстратор, графік … І філософ.
У Спілку художників його так і не прийняли. Перед розглядом заяви в приймальній комісії у нього відбулася розмова з відповідальним чиновником – про відмову від підпису під листом протесту шістдесятників.  Борис Плаксій не захотів відмовитися від цього. У цій відповіді – весь Борис Плаксій.

«Людиною тисячоліття» назвав Бориса Плаксія народний художник Іван Марчук

Автопортет, 1970 р.

Плаксій Борис Іванович народився 21 серпня 1937 року в місті Сміла Черкаська області. Навчався в Дніпропетровському художньому технікумі. Закінчив Київський художній інститут. Свого часу один з найвідоміших художників-монументалістів України (1960-1970-ті). За антирадянську пропаганду переслідувався і був позбавлений багатьох можливостей творчого розвитку як художник. Заслужений художник України. Лауреат Національної премії ім. Т. Шевченка (2007). Помер у 2012 році.

Автопортрет

Той що йде

 

Перлина

 

Авангардна композиція

Алла Горська

 

Іван Світличний

 

Ключі від раю

 

Оплакування Христа

 

Подушки. Україна спить

 

Іван Марчук

 

Портрет Станіслава Хохлова

 

Посмертна маска Т.Шевченка

 

Василь Стус

 

В’ячеслав Чорновіл

 

Елегія

 

Портрет скульптора Татарова

 

Сайт художника: http://plaksii-boris-ivanovich.site123.me/

2 коментарі до “Борис Плаксій-художник-совість”

    • Добрый вечер.Меня зовут Елена.Интересют работы Бориса Ивановича.Может у Вас как у родственницы что-то сохранилось с авторского наследия и Вы готовы продать некоторые из них.Или знаете у кого есть.+380674431858 Елена

      Відповіcти

Залишити коментар