Художник Соловей Олесь Васильович

 

Соловей Олесь Васильович народився 23 липня 1969 року в місті Києві. Навчався в республіканській художній школі імені Тараса Шевченка. У 1996 році закінчив Українську академію мистецтв. Працює в Національній академії образотворчого мистецтва та архітектури на посаді старшого викладача-асистента майстерні живопису та храмової культури. Член Національної спілки художників України (1994).

 

 

Читати далі

Художник Гармидер Олександр

ГАРМИДЕР Олександр Володимирович  народився 12 липня 1956  року в селі Леміщиха Жашківського району Черкаської області. У 1980 році закінчив Вижницьке училище прикладного мистецтва.  Працював  художником фабрики художніх виробів в смт. Дігтярі Чернігівської області (1980–83 рр.), оформлювачем Чернівецького художньо-виробничого комбінату (1983–88 рр.). Відтоді – на творчій роботі. З 2005 року член Національної спілки художників України. Помер 12 квітня 2023 року.

Читати далі

Слободський Віталій. Класичний реалізм

Особливістю художньої мови  Віталія Слободського є синтез традицій одеської та закарпатської школи живопису, на базі якого художник зумів віднайти власну манеру вислову. Як зізнається художник: ” Свій стиль називаю класичним реалізмом. Якщо говорити про жанри, то це пейзаж, натюрморт, портрет, тематичні роботи”. 

Читати далі

Художник В’ячеслав Приходько

 

Творчість В’ячеслава Приходько, вихованця Львівського інституту декоративного і прикладного мистецтва,  в образотворчому мистецтві Закарпаття – особлива неповторна сторінка. В гурті  сучасних митців краю як загально визнаних, так і тих, що знаходяться в процесі самоствердження, він виозначується якоюсь особливою  художницькою  інтелігентністю, загостреним малярським  естетизмом, творчою свободою і розкутістю, впевненим  професіоналізмом. Свою відданість традиціям закарпатського живопису він висловлює не посередництвом зовнішніх ознак, вона   криється в розумінні глибинної суті  локального образотворення. 

 

Читати далі

Вінницький художник Михайло Бабій

 

Михайло Бабій – художник багатьох граней. Він опановує будь-які жанри образотворчого мистецтва (тематична картина, портрет, пейзаж, натюрморт, абстрактне мистецтво), зберігаючи при цьому свій власний неповторний стиль. Його твори завжди можна впізнати без підпису. Його живописні імпровізації вражають і надихають. Саме імпровізаційність творчого мислення міцно закріпила за Михайлом Бабієм амплуа «джазового» художника. Ґрунтовна академічна освіта у поєднанні з природним даром дозволяє йому сміливо та якісно поєднувати нестандартність мислення із переконливістю втілення.                                                                                                                                                                          

                                                                                                     Юлія Присяжна, мистецтвознавець

 

Читати далі

Львівський художник Богдан Братейко

 

Богдан Братейко – художник дуже цікавий, зі своїм мистецьким світом, виробленою технікою, любов’ю до рідного краю. У нього все просто, але в кожному мотиві він відчуває присутність тонкої поетичності, асоціативності з українською піснею, присутність краси, що діє на душу до щему. 

                                                                                                                              Володимир Овсійчук

 

 

Читати далі

Художник Мацегора Григорій Прокопович

“Григорій Прокопович Мацегора – воістину художник з волі Божої. Справжній майстер, втаємничений у секрети творчості не лише вітчизняних, а й світових митців, проте, в кожному своєму творі передусім – українець. Не декоративно-декларативний, а своєю органікою, єством і духом…”

                                                                                                                                        Борис Олійник

 

Читати далі

Художник Олександр Павленко

 

Павленко Олександр народився 3 грудня 1974 року в місті Ізмаїлі Одеської області.В 1998 році закінчив факультет образотворчого мистецтва і педагогіки Ізмаїльського державного університету. У період з 1990 по 2000 р.р. займався в приватній художній студії, під керівництвом художників Івана Шишмана і Олександра Тилилима, а з 2001 року продовжив навчання в студії київського художника Олексія Анда. Живе і працює в м.Києві.

 

Читати далі

Борис Плаксій-художник-совість

«Ми просто йшли.
У нас нема зерна неправди за собою »
Т.Г. Шевченко

Борис Плаксій – творець багатогранний. Він живописець, монументаліст, скульптор, портретист, ілюстратор, графік … І філософ.
У Спілку художників його так і не прийняли. Перед розглядом заяви в приймальній комісії у нього відбулася розмова з відповідальним чиновником – про відмову від підпису під листом протесту шістдесятників.  Борис Плаксій не захотів відмовитися від цього. У цій відповіді – весь Борис Плаксій.

«Людиною тисячоліття» назвав Бориса Плаксія народний художник Іван Марчук

Читати далі

Кольори, що передають настрій художника Василя Красьохи

 

 

Красьоха Василь Андрійович  народився 12 березня 1954 року в селі Хр’яськ Маневицького району Волинської області. В 1978 році закінчив Київський державний художній інститут. Член Національної спілки художників України з 1984 року. Заслужений художник України (2014 ). Живе у м.Івано-Франківськ.

 

Гостя

Читати далі