Олександр Мицник народився 13 серпня 1957 року в селі Мутин Кролевецького району Сумської області. У 1984 році закінчив Свердловське художнє училище ім.І.Д.Шадра. В даний час живе і працює в Єкатеринбурзі. Працює в техніці станкового живопису та графіки, в основному перевагу віддаючи пейзажу, натюрморту, жанровим сценам. Кумиром для нього є Архип Іванович Куїнджі.
Місяць: Червень 2015
Квіткові натюрморти від Ганни Хомчик
Хомчик Ганна Володимирівна народилася в Запоріжжі у 1976 році, де закінчила дитячу художню школу. У 1997 закінчила Вижницький коледж прикладного мистецтва ім.Шкрібляка (відділення художнього ткацтва). З 1997 живе і працює у Львові. У 2006 році отримала диплом Чернівецького національного університету (факультет образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва). З 2007 є активним учасником міжнародного об’єднання художників “Sztuka bez Granic”.
Закарпатський художник Орест Цюпко
Нині ім’я закарпатського художника Ореста Цюпка добре знане у мистецьких колах. Він неодноразовий учасник міжнародних пленерів та виставок. Його роботи прикрашають виставкові зали різних міст України, приватних збірок та міжнародних галерей. За його плечима достойний творчий доробок – сотні полотен.
ЖИВОПИС ІВАНА ГОРОБЧУКА
Вінничанин Іван Горобчук художник, що зжився зі своїм народом зсередини. Головне в його творчості – щира любов до своїх земляків, сутності і основ їхнього життя. Присвячені селу твори митця пробуджують ностальгію дитинства чи юнацтва, коли реальність забарвлена відчуттям світла і спокою, це спогад з тої відстані, яка робить світ ідеальним. У малярстві він вперше заявив себе у жанрі краєвиду, потім міського пейзажу з узагальненням форм і декоративним баченням колориту, захопив його і натюрморт, а от знайшов себе, коли дозволив образам, збереженим у генетичній пам’яті, виринути на поверхню. Твори Горобчука цікаві поєднанням сюжетної конкретики і філософського узагальнення.
Чуттєві і ніжні жінки IRA TSANTEKIDOU ( Іри Тсентекідоу)
Іра Тсентекідоу стала добре відома завдяки своїм гарним картинам чуттєвих і ніжних жінок. У неї є дивовижна здатність “оживляти” чудових жінок на полотні, показуючи їх як якісь еротичні символи, але в той же час даючи зрозуміти глядачеві, що все набагато складніше. Привабливий зовнішній вигляд жінки з великою часткою іронії, набуває дивовижну інтенсивність в її роботах. Її героїні своїми яскравими квітами кинули виклик мраку і готові скрасити будь-яку темну кімнату і розігнати будь-які темні думки. Вона стала популярна через своїх видатні навички малювання і унікальні методи живопису.
Художниця ласкаво називає образи жінок на своїх картинах “La Femme Fatale”, оскільки відчуває їх настрій і готова перенести на полотно будь-які їх капризи. Роботи Тсентекідоу виконані під впливом картин епохи Ренесансу, стилю імпресіонізм, стародавнього візантійського мистецтва, вони об’єднують в собі всі тенденції маньєризму, ніби переносячи глядача у минуле прямо зі світу коміксів 20-го століття. Зараз її роботи прикрашають стіни багатьох вілл по всьому світу, а так само знаходяться в колекціях в Греції, Франції, Німеччини, Росії, Англії, Швейцарії, Голландії, Італії, Іспанії, Гонконгу і США.
Архип Куїнджі – живописець-пейзажист, чарівник світла
Серед визначних людей, якими Україна може пишатися і які достойно представляють нашу країну на світовому рівні, – постать Архипа Івановича Куїнджі. Живописець, пейзажист, прославився ефектами освітлення, близькими за природою до ілюзорності.
Прийнято вважати його російським живописцем, але перш за все він художник український.
Куїнджі родом з України, виріс у її приморських степах, гордився, що Україна – його земля, писав здебільшого про Україну,що й принесло йому визнання і славу, і всі його всесвітньо відомі полотна, присвячені природі України, зокрема, “Українська ніч” і “Місячна ніч на Дніпрі” – дух України, її краса і чари, тому ми з впевненістю можемо назвати Архипа Куїнджі українським художником. Вечір на Україні, 1878
Мелодія живопису Михайла Сапатюка
Сапатюк Михайло Михайлович (1925 – 2000) -український живописець, пейзажист, представник закарпатської школи живопису. Народився в Празі (Чехія). Учасник Великої Вітчизняної війни. У 1943 році закінчив художню студію при гімназії в Празі, де навчався у І. Паливоди, А. Навотні, М. Гай-Гаєвського. З 1963 року член Спілки художників СРСР. Вів активну виставкову діяльність, учасник міжнародних пленерів з 1950 року. Персональні виставки проводилися в Ужгороді (1969, 1975, 1995). Роботи художника зберігаються в музеях і приватних колекціях.
Українські Карпати у творах Галини ЗУБЧЕНКО
Кому доводилося бувати в Карпатах, той i через багато рокiв пригадає їх смерековий дух, стрiмкi скелi й бурхливi потоки. Врiзаються у пам’ять поетичнi враження вiд пiсень i легенд цього краю, створених так близько вiд неба i пройнятих вiльними гiрськими вiтрами. Хто зійде крутою стежкою до самих вершин, вслухаючись у спокiйне й величне життя гiр, той зiллється з ними душею i назавжди полюбить Карпати Така щаслива доля спiткала й художницю Галину Олександрiвну ЗУБЧЕНКО. Ще замолоду її на все життя причарували гори i горяни.
Львівський художник Олександр Коровай
Олександр Олександрович Коровай живе і працює у Львові. Народився 1959 року в місті Івано-Франківську, в родині художника (батько Коровай Олександр Миколайович 1928-2011). В 1981 році закінчив Львівський державний інститут прикладного і декоративного мистецтва (нині Львівська академія мистецтв) з відзнакою. З 1994 року – член Національної спілки художників України. Працює в галузі станкового, монументального живопису та графіки. З 2005 року – старший викладач живопису та рисунку кафедри дизайну Національного лісотехнічного університету України. Учасник всеукраїнських та міжнародних виставок, пленерів та симпозіумів.
Живопис Юрія Лесюка (пейзаж)
Юрій Лесюк заслужений художник України, завідувач відділу малярства Львівського коледжу декоративного та прикладного мистецтва ім. І. Труша. Романтик по натурі і синтементаліст, він усе своє творче життя присвятив рідному краєві. Кожна картина цього художника написана з такою любов’ю, що не переобтяжує глядача ані композиційно, ані колористично. Але чи не найважливіша риса більшості його полотен полягає у правдивому відтворенні народної культури, давніх обрядів і традицій, природи гуцульського краю.