Микола Савович Кочубей народився 30 грудня 1956 року в м.Києві. Родина художника походить з Вінничини, з с. Нападівка. Моє дитинство пройшло на Вінниччині, а там все співає: і природа, і люди. Це закарбувалося в моєму серці.
У 1977 році закінчив Київський художньо-промисловий технікум. Навчався в школі-студії художника Віктора Зарецького (вчителі за фахом – професор Андрій Чебикін та професор Микола Компанець). Самобутній творчий почерк молодого художника здобув прихильність громадськості. З 1990 року Микола Кочубей – член Національної спілки художників України. М.Кочубей плідно працює в області графічного мистецтва і живопису. Головні твори художника: графічні серії “Наша пісня”, “З народних джерел”, “Знаки Дивосвіту”.
Його велика творча спадщина – кольорові офорти, акварелі, літографії – включає майже всі аспекти українського народного життя в його історичній та географічній перспективі.
З 1996 року М.Кочубей очолює секцію художників графічного мистецтва КОНСХУ. З того ж року співпрацює з Національним банком України, розробляє дизайн пам’ятних та ювілейних монет (в його активі більше 50 творів). Більше десяти років свій творчий досвід, сучасне розуміння мистецтва Микола Кочубей передає студентам Київської дитячої академії мистецтв, де є завідувачем кафедри живопису.
У 1998-му художник розпочав співпрацю з Дирекцією видавництва “Марка України”. Образний світ творів втілився в серії поштових марок “Український народний одяг”, “Всесвітній поштовий союз”, “Обжинки”, які стали широко відомими в Україні та за її межами. З 2004 року є викладачем Національної Академії образотворчого мистецтва і архітектури. Найвідомішою частиною його доробку в галузі поштових марок є серія «Народний одяг України». В період з 2001 по 2008 рік у цій серії вийшло 8 аркушів по 6 марок, присвячених народному вбранню різних регіонів України в контексті календарно-обрядового циклу. Джерелом інформації про регіональний одяг послужили старі фотографії та сучасні альбоми, присвячені цій темі.