Мандрівки до невидимого світу художниці Любові Сенчук

1Любов Сенчук пише в енергійній манері, використовуючи велику кількість природних відтінків і постійно експериментуючи з формою і фактурою; пише в класичній техніці живопису олією по полотні. Сплеск вишуканої кольорової гами, симфонія складних мінливих форм, неординарний погляд на, здавалося б, цілком реальні образи – таке перше враження від творів молодої львівської художниці Любові Сенчук. А друге, яке не забариться за першим – приємне здивування від того, що на живописних полотнах переплітаються емоції, почуття, роздуми, філософські узагальнення, притаманні зрілому майстру.  

068

Любов Сенчук  народилася 21 червня 1980 року в селі Грушів Дрогобицького району
Львівської області. У 2000році закінчила Львівський коледж декоративно-ужиткового мистецтва ім. Ів.Труша (відділ розпису). У 2006 році закінчила Львівську Національну Академію Мистецтв (відділ монументально-декоративного живопису).Член молодіжного обєднання НСХУ.  Живе і працює в Києві.                                                                                                                                                 001                                      Любов – неординарна особистість, яка глибоко відчуває красу світу, внутрішню сутність речей, має свій погляд на мистецтво. Зокрема, художниця не поділяє великих митців чи напрями в мистецтві на улюблені та не улюблені. Вона розповідає, що в абсолютно кожному художньому стилі вона знаходить щось своє, особливе, що підживлює її власну творчість, яка, водночас, залишається унікальною, впізнаваною, з власними рисами. Можна сказати, що для Люби існує Мистецтво загалом, неподільне на фрагменти в жорстких рамках, прекрасне у своєму розмаїтті, пошуках, зіткненнях і взаємодіях.
З іншого боку, Любов має грунтовну живописну освіту. За плечима у художниці – Львівський коледж декоративно-ужиткового мистецтва ім. І. Труша і Львівська національна академія мистецтв, де її вчителями було чимало талановитих митців, і серед них – майстер інтелектуального живопису Любомир Медвідь. Власне, львівська школа досить сильно відчувається у творчості Любові – це і м’який багатовідтінковий колорит, подібний до тону стін старих львівських будинків і храмів, і особлива фактурність, яка надає достовірності зображеному на полотні, і надзвичайно виразна форма образів. Але це не означає, що художниця копіює або беззастережно наслідує великих попередників. Не відриваючись від могутнього і багатого львівського культурного грунту, Любов створює власний унікальний живописний світ, де панують краса, добро і позитивна енергія.
Образний світ картин художниці також має свої особливості.
Її захоплює світ стародавніх цивілізацій – вкритих пісками століть, загадкових у своїй віддаленності від нас у часі, й тому – незбагненності. Як зазначає Любов у передмові до своєї останньої на сьогодні персональної виставки, енергія віків є святинею для прийдешніх часів, яка зберігається в просякнутих духом посудинах, що залишився ще з тих часів. Тож енергія давніх культур живе і досі – нехай у фрагментах знарядь, кераміці, рештках прикрас, але навіть так вони передають заряд для натхнення. Живописна серія художниці «Заповіти Херсонесу» – то квінтесенція енергії стародавніх цивілізацій, сконцентрована в живописній амфорі чи глечику, які з повсякденного колись предмету перетворюються на символ історії, невмирущості культури. І ця серія ніби запрошує нас у мандрівку через століття – до пошуку власної ідентичності, пізнання своєї сутності.
Не менш важливе місце в творчості Любові посідають жіночі образи – невичерпне джерело натхнення і плідних творчих пошуків. У цих образах втілені найкращі риси людини – доброта, ніжність, турботливість, душевна краса і, водночас – внутрішня сила. Жінки з полотен «Елегія краси», «Сподівання», «Обідня пора», «Бесіда» зачаровують своєю гармонійністю і красою, вони здаються найдосконалішими створіннями на світі. При цьому образи ці – мінливі, в них проявляються риси богинь і земних жінок, вони одночасно ніжні квіти і берегині-захисниці… Ода вічній жіночості та її благословенному впливу на світ, її теплу, яке зігріває земне буття, її життєдайності, звучить у всіх цих композиціях.
Дивовижні й картини, присвячені нематеріальним, невловимим як думка і ефемерним неначе мрія фрагментам буття. «Світанок» – ніжний і енергійний, іскриться чарівними квітами, блискотом оновленого неба і посмішкою трохи сонного сонця. Це – народження нового етапу, що стане першим кроком до творення гармонійного буття… «Птаха мрій» – політ і рух до вищих сфер з казковою істотою, прагнення прекрасного, мрії про невимовно добре і гарне. А також – віра в те, що поки ти летиш на крилах птаха мрій – то живеш насиченим, неповторним у своїй красі життям… Любов у цих глибоких філософських творах оспівує те невидиме, що живе в душі кожної людини, те найкраще, що рухає людськими діяннями, переосмислює таємниці буття.
Художниця багато пише і у традиційних жанрах – пейзаж,натюрморт. Та навіть вони здобувають особливий зміст. Звичні речі набувають відтінку таємничості, вони ніби відкривають, за допомогою мисткині, свою приховану сутність, характер, і переносять глядача в іншу реальність. Кожен, роздивляючись такий натюрморт чи пейзаж, поринає у прогулянку своїми асоціаціями та спогадами.
І, звичайно, не можна оминути увагою і живописний стиль художниці. Її полотна написані у вільній енергійній манері, вона багато екпериментує з формою та фактурою. Зображення змодельовані величезною кількістю природних відтінків. Вони, проте, не перетворюють полотно на занадто яскраве і кричуще, а навпаки – надають особливого ритму, пульсації живими кольорами, що розкриваються перед глядачами поступово, даючи змогу насолодитися живописною музикою. Живопис Любові – мов джаз із його мелодійною основою, імпровізаціями, несподіваними змінами ритму та настрою та особливою атмосферою, яка надихає і розум, і серце на безмежну вільну творчість.                Катерина Тарчевська,
редактор журналу Fine Art, культуролог  

013

015

016

017

018

019

020

041

043

045

046

047

049

050

053

055

056

57e8af36c561a505cdf968f79e8198f77988ca09

062

066

069

4879

80969821_large_ZHiv_1

80969838_large_Son

дзвінниця

Мереживо 2007 (65х85) полотно, олія

світло

Сонячна хатина 2010 (40х40) полотно, олія

Срібний гомін 2007 (65х85)полотно, олія

Три грації 2009 (70х90) полотно, олія

002

003

005

006

007

009

010

011

012

Залишити коментар