– Хата – це образ будинку, внутрішнього світу художника, – ділиться Артем Роговий. – Близько десяти років живу в Харкові, але взагалі я виходець з села – виріс в цьому середовищі і тому вона мені близька. Живучи в місті, художник їздить за спогадами і враженнями туди, де пройшло його дитинство – до бабусі, яка живе в невеликому селі Чернігівської області. Там він робить постановки і замальовки, збирає фотоматеріали, а приїхавши до Харкова, не вилазить з майстерні.
Артем Роговий народився в 1988 році, в Харківській області в селищі Кегичівка. У 2004 закінчив 9 класів загальноосвітньої школи та вступив до Харківського художнього училища на спеціальність художник-викладач. У 2008 закінчив училище з відзнакою і вступив до Харківської державної академії дизайну і мистецтв, на спеціальність “Реставрація станкового і монументального живопису”. Участь у виставках почав приймати з 2009 року. У 2011 став членом МХО НСХУ. У 2012 перша персональна виставка.
Одного разу в гуртожитку Харківського художнього училища
На роботах Артема Рогового – дівчина в довгій вишитій українській сорочці з затишно розташувавшимся на колінах котом; букети сушених польових рослин в простеньких вазочках; привільно розвалені на землі стиглі гарбузи; розстелений серед лугових трав темно-червоний рушник з баняків і нехитрої їжею – окрайцями круглого чорного хліба і картоплинами в мундирі. Один з найпомітніших персонажів Артема Рогового – величезна бутель з самогоном. Ймовірно, без цього колоритного атрибуту сільська тема була б неповною. Самогон, за словами Артема, на селі женуть всі – це єдиний в глибинці грошовий еквівалент.
Полювання на листок
Вогонь дівка
Бабусин самогон
На печі
Шура