Творчість Юрія Мацика – це калейдоскоп барвистого достатку і радісних образів. Така насичена і не підроблена позитивність будь-якого твору художника підкуповує навіть досвідчених цінителів, оскільки ця відкрита дитяча невимушена форма передачі дійсності здатна розтопити будь який лід критичного сприйняття.
Народився Юрій Мацик у 1956 році в місті Ужгороді Закарпатської області.
У 1975 році закінчив Ужгородське училище декоративно-прикладного мистецтва, відділення художньої обробки металу.
З 1980 року живе в місті Солнечногорську, Московської області
Яблуко любові
Зустріч з Юрієм Мациком – велика радість і для тих, хто тільки починає проявляти інтерес до образотворчого мистецтва, і для тих, хто вже визначився зі своїми вподобаннями, і хто розуміє і любить творчість, освітлену поезією фольклорних витоків.
Юрій Мацик народився і виріс в Карпатах і хвилююча краса гір надає силу і пружність динамічним творам художника. Гостроверхі особливості архітектури старовинних замків і житлових будинків продовжуються в численних профілях безжурних образотворчих персонажів, яким атмосфера рідного міста з чарівним ім’ям Ужгород, дає ореол таємничості багатозначності.
Осінній колорит
Як всякий художник з міцними народними корінням, Ю.Мацик несе в своїй творчості яскраво позитивний настрій. Його роботи наповнені добрим гумором і веселим, різнокольоровим калейдоскопом образів, створених своїм, впізнаваним почерком. Пройшовши добру школу Ужгородського училища декоративно-прикладної творчості, Ю.Мацик виконує свої роботи з ретельною майстерністю. Але добрий настрій роботам дає не тільки майстерність автора, але і його яскрава життєва філософія, виявлена в аспектах відомої психологічної тріади «будинок – дерево – людина».
У творах Ю.Мацика людина ніколи не буває самотньою. Завжди поруч або дерево, або птахи, метелики, квіти, але переважно – традиційний для народної творчості сюжет «парочка», вирішений сучасною мовою.
На картинах Ю.Мацика не тільки люди не самотні, але і вдома тісно туляться один до одного, виростаючи, як гриби, з родючої землі, в оточенні пишних дерев, які перетворюються в плоди.