Голозубів Володимир- художник-ілюстратор

Видатний український художник ХХ століття, книжковий графік. Тематика книжок, оформлених Голозубовим, різноманітна. Художник ілюстрував твори класиків української літератури і сучасних йому письменників, а також книжки дитячих письменників інших народів. Але з особливим трепетом і натхненням художник працював над ілюструванням українського фольклору. У цих малюнках простежується вплив народного мистецтва. Він використовував кольори й орнаменти з народної вишивки або кераміки. Малюнки чудово передають рух: композиція вибудована так, що складається враження дії – наче у мультфільмі.

Сорока-білобока

Читати далі

Художник Даниленко Тамара Георгіївна

Даниленко Тамара Георгіївна народилася 13 жовтня 1937 року в м.Краснодон Луганської області. Закінчила Київську художню школу ім. Т.Шевченка, в якій згодом викладала більше 20 років. У 1963 році закінчила Київський художній інститут ім. Т.Шевченка. Член Національної спілки художників України.

Свято на полонині

Читати далі

Художник Сергій Коваленко

Коваленко Сергій Володимирович народився у 1980 році в місті Конотоп Сумської області. В 2011 році закінчив Харківську державну академію дизайну та мистецтв, де на даний час працює викладачем. Член Національної спілки художників України (2011).

Читати далі

Козюк Володимир. Пейзаж

Козюк Володимир Євгенійович народився 15 травня 1972 року у с.Чеснівка Хмільницького району Вінницької області.  Мистецтву навчався у студіях Ю. Михайлівського та А. Сороки. Художник, фотограф, колекціонер, краєзнавець. Народний художник України (2016). Живе і працює у м.Вінниці.

Читати далі

Микола Дем’ян – художник-графік із Закарпаття

Близько сорока років віддав книжковому і газетному дизайну художник-графік Микола Дем’ян. Понад 250 видань накладом понад 1,75 мільйона примірників пішли у світ з художнім оформленням та ілюстраціями одного з успішних закарпатських фахівців книжкового дизайну

Читати далі

Художник Юрій Нагулко. Код нації

Мистецьку освіту здобув самотужки. Вивчив, опрацював практично всю літературу з анатомії, композиційної побудови, перспективи, хімічного складу фарб, історію мистецтва. Мистецтвознавці О. Роготченко і Б. Руденко вважають творчість Юрія Нагулко феноменальним. Він вміло і впевнено вибудовує картини, збагачує своєю емоційною насиченістю, для якої завжди буде важлива єдина в своєму роді гармонія надмірності 

 

Читати далі

Михайло Фіголь. Малярство

Фіголь Михайло Павлович – заслужений художник України, професор, доктор мистецтвознавства, художник-монументаліст, живописець, графік, педагог, науковець народився в селі Крилос Галицького району Івано-Франківської області 18 жовтня 1927 року. Професійну мистецьку освіту отримав в Інституті живопису, скульптури і архітектури імені І. Рєпіна Академії мистецтв у Ленінграді (1955-1961 роки). Від 1964 року викладав в Івано-Франківському педагогічному інституті (нині Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника), від 1991 — його професор. Завідував кафедрою образотворчого мистецтва. Михайло Фіголь жив активним громадським життям. Він був головою секції пам’яток мистецтва при правлінні Івано-Франківської обласної організації Українського товариства охорони пам’яток історії та культури, членом художньої ради та правління Спілки художників України. Йому вдалося проявити неабиякі організаторські здібності при створенні Художнього музею в Івано-Франківську та Національного музею-заповідника «Давній Галич».  Завдяки дослідженням Михайла Фіголя широкому загалу стали відомі імена художників Ярослава Пстрака, Осина Сорохтея, Міліци Симашкевич, Степана Кириченка, Надії Клейн та ін. Помер 25 травня 1999 року в м. Івано-Франківськ.

Читати далі