Поетичні образи Т.Шевченка в трактуванні Софії Караффи-Корбут отримали нове життя. Художниця надала зримості поетичному слову, плоті й крові, досягши того синтезу слова й зображення, який споконвіку розцінюється як високе досягнення мистецтва книги. Богдан Горинь
Місяць: Квітень 2017
Світлана Стародубцева – майстриня народного малярства
Працюючи над своїми творами, Світлана Стародубцева виробила власний мистецький стиль, що яскраво вирізняє її з-поміж інших художників, які теж джерельною базою творчості обрали багату українську народну традицію. Кожна створена художницею композиція традиційно скомпонована у квадраті, вона є прикладом довершеності в підборі елементів, гармонійної, продуманої кольорової гами та свідченням тонкого естетичного сприйняття світу.
Мистецький тандем Ліля Лесюк-Макушина і Сергій Макушин
Лілія Лесюк-Макушина народилась у 1967 році. Закінчила Косівський технікум народних художніх промислів. У 1992 році закінчила Львівську Академію Мистецтв. Сергій Макушин народився в 1964 році в м. Івано-Франківську. У 1985 році закінчив Київський художньо-промисловий технікум. У 1991 році Український поліграфічний інститут ім. Івана Федорова. Сергій та Лілія є членами Національної Спілки Художників України.
Моменти лялькового простору львівської мисткині Ольги Володарської-Іщук
Ольга Володарська-Іщук народилася у 1956 році в місті Львовi. Художню освіту отримала в училищі декоративного та прикладного мистецтва ім. І.Труша (художнє оформлення) та в інституті декоративно-прикладного мистецтва (художнє скло).
Художник-шістдесятник Опанас Заливаха
У своїх творах я намагаюся зафіксувати зв’язок між земним та небесним. Не так дбаю про реальний момент, як прислухаюся до себе.
Волинський художник Леонід Литвин
Литвин Леонід Єгорович народився 22 серпня 1943 року в селі Ощів Горохівського району Волинської оласті. У 1968 році закінчив Львівське училище прикладного і декоративного мистецтва ім.І.Труша. З 1990 року- член Національної спілки художників України. Заслужений художник України (2008)
Лисова Катерина Григорівна – художник, журналіст
Лисова Катерина Григорівна народилася в 1953 році в місті Коростень Житомирської області. Закінчила Львівський поліграфічний інститут імені Івана Федорова. Малярством займалася зі шкільних років. Працювала в редакціях газет, на телебаченні, головним редактором видань, у Верховній Раді України. Паралельно займалася живописом. Виставлятися почала в останні п’ятнадцять років. Рік жила і творила в США. Ознайомилася з сучасним мистецтвом дванадцяти країн Європи. Живе і працює в м.Києві.
Володимир Воронюк. Живопис
Найбільш суттєвою ознакою творів Володимира Воронюка є витонченість колористичного ладу його картин. Вишукано-яскрава гама, «утворена динамічно–мерехтливими роздільними мазками» робить його роботи винятковими. «Вся моя малярська палітра – це гармонія кольорів…»- говорить про свою творчість художник. І ще – «головне, щоб твір був органічним, цільним, композиційно-професійним і мав позитивну енергетику…»
Микола Глущенко – перший український імпресіоніст
“Поет живопису”, “перший український імпресіоніст” – так часто говорять про Миколу Глущенка. Мало кому з вітчизняних художників творили справжні настільки вільно – за часів розквіту соцреалізму. Він був одним з найуспішніших і модних художників у Парижі. Його роботи виставляли поруч із творчістю Пікассо, Матісса, Ван-Гога. Але була й інша сторона медалі. Він був радянським розвідником. Але перш за все він був людиною, яка просто хотіла повернутися додому.
Флористичні елементи художника Михайла Яремківа
Яремків Михайло Миколайович народився в 1957 році на Стрийщині Львівської області. У 1973-1977 роках навчався у Самбірському педагогічному училищі, а у 1980-1982 роках – Стрийському МПТУ№16, де здобув кваліфікацію: художник-дизайнер. З 1993 по 1998 роки – Прикарпатський університет імені Василя Стефаника ( художній факультет). Працює викладачем образотворчого мистецтва у Самбірському державному педагогічному коледжі імені Івана Филипчака. З 2008 року – член Національної спілки художників України.