Ми дуже любим весь наш край,
І любим Україну,
Її лани, зелений гай,
В саду — рясну калину.
Там соловейко навесні
Співає між гілками:
Та й ми співаємо пісні –
Змагається він з нами!
М. Познанська
Місяць: Березень 2016
Живописний світ Валерія Франчука
Своїми працями в сучасному мистецькому житті Валерій Франчук вносить яскравий самобутній вклад у зведення величного Храму духовної культури України. Його творчість наповнена любов`ю і небайдужістю до України, а полотна позначені глибоким натхненням несуть у собі величезну енергетику добра, щирість високих почуттів, вивищують людську гідність, пробуджують у глядачів вогонь національного буття.
Творче кредо митця: “Я творю для того, щоб люди не забували, що в них є душа. А, кажуть, вона вічна…”.
Живописні горизонти Бориса Сердюка
Сердюк Борис Петрович народився 30 червня 1960 року в м.Конотоп Сумської області. Закінчив Юріїв-Польське педагогічне училище (художньо-графічне відділення). Перші виставки відбулися в м.Конотопі в 90-і роки. З 1999року – вільний художник. Зараз живе і працює в м.Кременчук Полтавської області.
Народний художник України Михайло Гуйда
Михайло Євгенович Гуйда – відомий український художник сьогодення. Працює в галузі історичної та жанрової картини, визнаний як портретист, є автором декоративних панно, сказав своє слово у станковій графіці. Лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка у 2016 році за цикл живописних творів «В єдиному просторі».
Український фольк-модерн Наталії Дерев’янко
Картини Наталії Дерев’янко повертають нас у дитинство, дарують радість і гарний настрій. На її зворушливі персонажі неможливо не звернути уваги. . . біляві дівчатка, янголята, маленькі звірята, кличуть нас у казку, і хочеться піддатися цьому настрою, довіритися і йти за покликом душі. Наталя творець дитячих снів, які несуть доброту і душевний спокій.
Персонажі українського села в карикатурах Василя Гулака
В історії українського мистецтва початку і середини минулого століття і досі є купа невідомих фактів. Українські митці зазнавали не тільки публічних принижень, фізичних розправ, а і інтелектульного забуття.
Наразі мова йде про Василя Гулака, художника-любителя, автора більш ніж 350 поштових листівок.
Ніяких певних відомостей про нього немає. Ні про його освіту, ні про життя, ні навіть чи це його спражнє ім”я. Причину цього, мабуть, не треба пояснювати – за радянських часів всі згадки про українських митців старанно підчищались. Відомо те, що про його творчість схвально відгукувалися мистецвознавці. Усі його роботи відображали цікаву культуру, побут та багатсво мови українців.Гулак співпрацював з такими київськими періодичними виданнями:” Київське життя”, “Київська думка”, журнал сатири ” Цвях”. Ідеологічно художник підтримував демократичні ідеї. В період революції 1905-1906 рр. створював малюнки, що критикували правлячий уряд. Та незважачи на це Гулак передовсім творив гумористичні роботи, такі зрозумілі простому люду.
Художник Рябцев Володимир. Натюрморт
Рябцев Володимир Володимирович народився в місті Харкові 6 червня 1964 року. Закінчив Харківське художнє училище в 1983 році. У 1986 році вступив до Харківського художньо-промисловий інститут. Закінчив у 1991 році.Член Спілки художників України.
Художник-реаліст Володимр Черватюк
Черватюк Володимир Олексійович народився 22 вересня 1950 року в м. Києві.
У 1968 році – закінчив республіканську художню школу, а у 1974 році Київський державний художній інститут.
В 1977 році прийнятий до Спілки художників СРСР. З 1995 року працює старшим викладачем, з 2010 року – доцентом кафедри живопису і композиції Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури (НАОМА). Заслужений художник України.
Гармонія кольору художника Василя Федорука
У творчості Василя Федорука колір відіграє своєрідну роль музи, яка надихає на підсилення відображених емоцій, створюючи собі імідж культового художнього засобу. Споглядаючи такі твори, можемо зробити висновок, що автор думає, аналізує та мріє кольором. Його багатство виступає об’ємною субстанцією, що, перебуваючи в межах свого полотна, сприяє поглибленню внутрішнього багатоголосся. Проте творчість живописця наповнена пошуками нового типу колористики, де зустрічаємо глибину та рівновагу у взаємодії кольору й світла, а також гармонізацію співвідношення «гарячого» й «холодного», яскравого і тьмяного. (Оксана Федорук-Терлецька, мистецтвознавець)
Роман Опалинський. Малярство
Опалинський Роман Станіславович народився 20 листопада 1962 року в м. Городок Львівської області. У 1992 році закінчив Львівський державний інститут ужиткового та декоративного мистецтва ( учителі Б.Галицький, А.Соболєв). Член Національної спілки художників України (1995, Львівська організація). Працює в галузі станкового живопису та декоративно-ужиткового мистецтва.